تور

تور

 

تور، پکیجی از خدمات سفر است که توسط کارگزار یا برگزار کننده آن هماهنگ می‌ شود و سفر را برای ما آسان‌ تر می‌ کند. درواقع وقتی یک سفر را در غالب پکیج تور رزرو می‌کنیم، از دغدغه‌هایی مانند تهیه بلیط پرواز، رزرو هتل محل اقامت، تهیه بیمه مسافرتی و هماهنگی ترانسفر برای جابه‌ جایی درون شهری و بین شهری، می‌ کاهیم. امروزه استفاده از خدمات تور برای سفر به مقاصد متنوع در جهان، بسیار متداول است، به‌ طوری که اغلب مسافران علاقه دارند سفرشان را قبل از تاریخ مورد نظر برنامه‌ ریزی کرده و خیالشان را بابت تمام خدمات راحت کنند. همراهی با تورهای گردشگری نه تنها سفر شما را آسان‌ تر می‌ کند، بلکه باعث می‌ شود قبل از سفر بدانید چه می‌ خواهید، چه زمانی راهی سفر می‌ شوید، با چه وسیله‌ ای به مقصد می‌ رسید، چه زمانی و از چه طریقی به هتل محل اقامتان می‌ رسید، چند روز در مقصد مورد نظرتان اقامت دارید، هتل محل اقامتتان چه خدماتی را به شما ارائه می‌ کند، موقعیت هتل محل اقامتتان در کدام قسمت شهر است و چه زمانی به خانه باز می‌ گردید. این برنامه‌ ریزی کامل و جامع از میزان ریسک سفر کم کرده و باعث می‌ شود با آرامش خاطر بیشتری سفر کنید و از تعطیلاتتان نهایت لذت را ببرید. در مقابل سفر به صورت شخصی، نگرانی‌هایی را برای مسافر به همراه دارد. این نگرانی‌ها شامل ظرفیت هتل‌ها، مخارج پیش‌ بینی نشده و... خواهد بود و باعث می‌ شود مسافر در هاله‌ ای از ابهام قرار گیرد و برنامه‌ ریزی دقیقی برای سفرش نداشته باشد. بنابراین رزرو تور بهترین راه برای اطمینان و لذت بردن از سفری آرام و بدون دغدغه است.


تور

انواع تور مسافرتی
تور مسافرتی معمولا به دو شکل تور داخلی و تور خارجی به علاقه‌ مندان سفر عرضه می‌ شود که در ادامه به معرفی این دو نوع تور گردشگری می‌ پردازیم.

تور داخلی
تور داخلی به سفری برنامه‌ ریزی شده می‌گویند که درون مرزهای کشورمان انجام می‌ شود و البته به دلیل آسان‌ تر بودن و کم هزینه‌ تر بودن، طرفدار بسیاری میان گردشگران دارد. تور داخلی برای هر مقصدی از کشورمان به‌ شکلی متفاوت برگزار می‌شود، به‌ طور مثال برای مقاصدی که ایستگاه راه آهن در آن‌ها موجود است به‌ صورت زمینی و هوایی و برای مقاصد دورتر که امکان دسترسی از طریق راه آهن وجود ندارد، به‌ صورت هوایی درنظر گرفته می‌شود. برخی از تورهای داخلی نیز به منظور لذت بردن از مسیر سفر برنامه‌ ریزی می‌ شوند، این تورها که معمولا تورهای ایرانگردی نام دارند با استفاده از اتوبوس یا ماشین‌های مخصوص و به‌ صورت زمینی انجام می‌شوند. برای مقاصد دورتر، مانند کیش و قشم، گاهی تورهای ترکیبی نیز توسط آژانس‌های گردشگری برنامه‌ ریزی می‌ شوند. طی کردن مسیر این مقاصد به‌ صورت ترکیبی انجام می‌ شود، یعنی بخشی از سفر از طریق زمینی (اتوبوس و قطار) و بخشی از طریق دریایی (کشتی، قایق) انجام می‌شود، اما راه هوایی و استفاده از پرواز این سفرها را سریع‌ تر و آسان‌ تر می‌ کند و برای کسانی که علاقه چندانی به راه و لذت بردن از مسیر ندارند، مناسب‌ تر به‌ نظر می‌ رسد. در هر صورت تور داخلی مزایای بیشتری نسبت به تورهای خارجی دارد که باعث می‌ شود بسیاری از علاقه‌ مندان به سفر و گردشگری این نوع از تور را برای لذت بردن از تعطیلاتشان انتخاب کنند. آشنا شدن با بسیاری از نقاط تاریخی و طبیعی کشورمان ایران یکی از این مزایا است. با توجه به اینکه مقاصد گردشگری در ایران بسیار متنوع هستند، سفر با تور داخلی می‌ تواند ما را با جاذبه‌های بیشتری از کشورمان ایران آشنا کند و باعث شود اطلاعات بیشتری از تاریخ و طبیعت کشورمان به دست آوریم. یکی دیگر از مزایای سفر با تور داخلی، ارزان‌ تر و به‌ صرفه بودن آن نسبت به تور خارجی است. با توجه به نوسانات ارز، تورهای خارجی معمولا هزینه بسیاری نسبت به تورهای داخلی دارند. علاوه‌ بر این موارد، شما باید در کشورهای دیگر، ارز رایج آن کشور را خرج کنید که با توجه به بالا بودن نرخ این ارزها نسبت به ریال ایران، هزینه تور خارجی برای بسیاری از ایرانیان سنگین خواهد بود. از مزایای دیگر سفر با تور داخلی، نزدیک‌ تر بودن مقصد سفر و همچنین صرفه‌ جویی در وقت است. شما می‌ توانید طی زمانی کوتاه به شهر مورد نظرتان برسید و بیشتر زمان سفرتان را صرف گشت‌ و‍‌گذار و لذت بردن از تعطیلاتتان کنید. بنابراین اگر فقط چند روز برای لذت بردن از سفر فرصت دارید رزرو تور داخلی و سفر به شهرهای دیدنی ایران می‌ تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. تور داخلی پکیجی از بلیط (پرواز یا قطار و اتوبوس)، هتل محل اقامت، بیمه، لیدر، ترانسفر و خدمات دیگر است که در غالب یک پکیج برای مسافران برنامه‌ ریزی شده و توسط آژانس‌های مسافرتی به‌ فروش می‌ رسد. در میان مقاصد متنوع تور داخلی می‌ توان گفت که برخی از شهرها از باقی نقاط بیشتر مورد توجه قرار گرفته یا به اصلاح در میان تورهای داخلی، طرفدار بیشتری دارند. این مقاصد شامل شهرهایی مانند: کیش، مشهد، قشم، چابهار، شیراز، اصفهان، یزد، رشت، تبریز و کرمانشاه هستند. البته این روزها تورهای ایرانگردی نیز مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد همراه با این تورها به نقاط مختلف کشور سفر می‌ کنند. تور کویر، تور شمال، تور لرستان، تور تربت و... از جمله تورهای ایرانگردی هستند که اخیرا مورد توجه ایرانگردان قرار گرفته‌ اند.

تور خارجی
زمانی که صحبت از سفر به میان می‌آید، بسیاری از افراد علاقه دارند که در کشورهای دیگر به ماجراجویی و کنکاش بپردازند. در واقع این افراد قصد دارند با فرهنگ، آداب‌ و‌رسوم و جاهای دیدنی کشورهای دیگر آشنا شوند و تجربه‌ای متفاوت را از سفرشان به دست آورند. تور خارجی این روزها مورد توجه بسیاری از علاقه‌ مندان به سفر قرار گرفته است و طرفدار بسیاری نیز دارد. تورهای خارجی معمولا برای مقاصد شناخته شده برنامه‌ ریزی می‌شوند و هر روز نیز به این مقاصد افزوده می‌شود. از میان تورهای خارجی، تور کشورهای همسایه ایران بیشتر مورد توجه گردشگران ایرانی قرار می‌ گیرد، چون این مقاصد فاصله کمتری با کشورمان دارند و این موضوع باعث کاهش هزینه‌های سفر می‌شود، علاوه‌ بر این مورد، بسیاری از این مقاصد نیاز به اخذ ویزا ندارند و روند رزرو تور برای آن‌ها خیلی آسان‌ تر از مقاصد اروپایی و دورتر از کشورمان خواهد بود. با این حال تور خارجی بسیار متنوع است و معمولا هزینه بیشتری نسبت به تور داخلی دارد، اما رویارویی با فرهنگ‌های متنوع و گردش در نقاط خاص با آب‌ و‌هوای متفاوت، می‌تواند ارزش این هزینه را داشته باشد. تور خارجی شامل بلیط پرواز، هتل محل اقامت، ترانسفر، اخذ ویزا برای مقاصدی که نیاز به ویزا دارند، بیمه مسافرتی، لیدر و باقی خدمات است که معمولا به‌ صورت پکیجی آماده در دسترس علاقه‌ مندان به سفرهای خارجی قرار می‌ گیرد. در میان تورهای خارجی برخی از کشورها بیشتر مورد توجه هستند و تقاضا برای تورهای آن‌ها بسیار بیشتر از مقاصد دیگر است. البته باید در نظر داشت که فصل سفر و آب‌ و‌هوای مقصد نیز در تور خارجی نقش مهمی را ایفا می‌ کند. در فصل زمستان مقاصدی که آب‌ و‌هوای سردسیری دارند، کم‌ تر مورد توجه گردشگران تور خارجی قرار می‌ گیرند و بالعکس مقاصدی که آب‌ و‌هوای گرمسیری دارند در فصل تابستان مسافر کمتری خواهند داشت. البته در مورد مقاصد ساحلی تور خارجی، این موضوع صدق نمی‌ کند و بسیاری از افراد در فصل تابستان و به منظور استفاده از آفتاب و سواحل این مناطق، با تور راهی سفر می‌شوند. در میان گزینه‌های متداول تور خارجی برخی از کشورها و شهرها بیشتر مورد توجه گردشگران ایرانی قرار می‌ گیرند. این تورها شامل: تور ترکیه و شهرهای ساحلی آن، تور گرجستان، تور ارمنستان، تور دبی، تور آذربایجان، تور تایلند، تور بالی، تور مالدیو، تور سریلانکا، تور هند و تور آفریقا هستند.


تور خارجی


خرید تور مسافرتی از آژانس نگارستان پرواز
معمولا پروسه رزرو تور توسط یک آژانس گردشگری معتبر (دارای مجوزهای گردشگری از سازمان) انجام می‌ شود. در واقع شما با مراجعه به این آژانس‌های گردشگری، تمام کارهای سفرتان را از صفر تا صد به کارشناسان ماهر آن مجموعه می‌سپارید و خودتان با آرامش کامل و بدون دغدغه در انتظار زمان سفرتان خواهید بود. آژانس گردشگری نگارستان پرواز با سال‌ها تجربه در زمینه برگزاری تور داخلی و تور خارجی، همراه با کارشناسان ماهر و با تجربه در زمینه اجرای تورهای مسافرتی و روند اخذ ویزا، یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام کارهای سفر شما محسوب می‌ شود. شما می‌توانید با مراجعه به آژانس نگارستان پرواز یا برقراری تماس از طریق شماره تلفن 91001066-021 با کارشناسان این مجموعه، در مورد تور خارجی و تور داخلی مورد نظرتان مشورت گرفته و با اطلاعات بیشتری نسبت به مقصد مورد نظرتان، تور مسافرتی خود را رزرو کرده و تمام کارهای سفرتان را به کارشناسان نگارستان پرواز بسپارید.

خرید تور لحظه آخری
اگر اهل سفر باشید، به احتمال زیاد اصطلاح تور لحظه آخری را شنیده‌ اید و بارها با آن مواجه شده‌اید. تور لحظه آخری به تورهایی می‌ گویند که برای رزرو آن‌ها زمان کمی در اختیار دارید و در واقع این تورها به تاریخ سفر بسیار نزدیک هستند و شرایطشان نسبت به تورهای عادی کمی متفاوت است. این تورها معمولا به دلیل باقی ماندن ظرفیت تورها، با قیمتی بسیار مناسب به فروش می‌ رسند. برای مقاصد تورهای داخلی، تور لحظه آخری معنای حقیقی‌ تری دارد، زیرا برای این نوع از سفر، تنها لازم است چمدانتان را ببندید و منتظر تور لحظه آخری با قیمت مناسب باشید و در واقع برای تهیه تور لحظه آخری، شما نباید تاریخ خاصی را برای سفرتان در نظر داشته باشید. در حقیقت تورهای لحظه آخری معمولا با قیمتی بسیار کمتر از قیمت حقیقی تور به فروش می‌ رسند و برای کسانی مناسب هستند که سفر را سخت نمی‌ گیرند و تاریخ و هتل خاصی را برای تورشان مد نظر ندارند. در مورد تورهای خارجی، اصطلح لحظه آخری تنها زمانی صدق می‌کند که مقصد مورد نظر شما نیاز به اخذ ویزا نداشته باشد و شما بتوانید تنها با همراه داشتن پاسپورت معتبر به این کشورها سفر کنید. کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان، گرجستان، مالزی، سریلانکا و بلاروس و... از جمله کشورهایی هستند که برای ورود به آن‌ها نیاز به پروسه اخذ ویزا ندارید و تنها با بستن چمدانتان، می‌ توانید منتظر رزرو تور لحظه آخری برای این مقاصد بمانید. در مقابل کشورهایی مانند تایلند، کشورهای اروپایی، دبی و بسیاری از مقاصد دیگر نیاز به اخذ ویزا دارند و شما باید حداقل 3 تا 10 روز کاری در انتظار اخذ ویزا بمانید و بعد روند رزرو تورتان را شروع کنید، پس عملا نمی‌ توانید تور لحظه آخری را برای این کشورها رزرو کنید، اما اگر می‌ خواهید تورتان را با قیمت مناسب برای کشورهای نیازمند ویزا رزرو کنید، باید به زمان سفر، هتل محل اقامت و خدمات توجه کنید و برای کاهش هزینه‌ها این گزینه‌ ها را مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید که در مورد تور دبی، ممکن است با اخذ ویزای فوری، بتوانید از مزایای تورهای لحظه آخری برای این مقصد نیز بهره‌ مند شوید.خرید تور لحظه آخری


خرید تور ارزان
همانطور که پیشتر اشاره کردیم، یکی از راه‌های خرید تور ارزان، استفاده از آفرهای تور لحظه آخری است، اما باید توجه داشته باشید که این روش، تنها راه رزرو تور ارزان به‌ شمار نمی‌آید. برای کاهش هزینه‌های تور می‌توان گزینه‌های دیگری را نیز مورد بررسی قرار داد. مواردی مانند زمان سفر و تاریخ سفر، به‌ صورت مستقیم بر قیمت تور تاثیر می‌ گذارند و شما می‌توانید با انتخابی درست از هزینه تورتان کاسته و اقتصادی‌ تر سفر کنید. اگر در زمان‌هایی تصمیم به سفر بگیرید که تقاضا برای آن مقصد گردشگری کم‌تر از فصول پر گردشگر باشد، می‌توانید تورتان را با قیمت مناسب‌ تری رزرو کنید. مثلا در فصل زمستان و یا خارج از تعطیلات به کشورها یا شهرهای سردسیری سفر کنید، یا در فصل تابستان و خارج از تعطیلات، تور کشورهای گرمسیری یا شهرهای گرمسیری را رزرو کنید. یکی دیگر از مواردی که در قیمت نهایی تور مورد نظر شما تاثیر گذار است، انتخاب هتل است. هر چه هتلتان را دور از شهر یا دورتر از مناطق مهم گردشگری رزرو کنید، هزینه هتل کاهش خواهد یافت. همچنین انتخاب یک هتل معمولی، دو ستاره یا سه ستاره، هزینه تور را به مقدار قابل توجهی کاهش خواهد داد. انتخاب هتلی که تنها خدمات صبحانه را به مسافرانش ارائه می‌کند، نسبت به تلی که خدمات صبحانه، نهار و شام را برای مسافرانش در نظر گرفته است، هزینه کمتری را برایتان به همراه خواهد داشت. یکی دیگر از راه‌های رزرو تور ارزان، توجه به شب‌های اقامت است، هرچه مدت کم‌تری را در شهر مورد نظرتان بمانید، تور شما ارزان‌ تر تمام خواهد شد. برای تورهای خارجی، معمولا کشورهای همسایه و کشورهایی که تور آن‌ها نیاز به اخذ ویزا ندارد، نسبت به کشورهای دورتر و نیازمند اخذ ویزا، ارزان‌ تر خواهند بود. ساعت پرواز، نوع هواپیما، ترانسفر و خدمات لیدر و گشت، از جمله مواردی هستند که در قیمت نهایی تور شما تاثیرگذار خواهند بود، پس توجه به آن‌ها می‌تواند دست شما را در رزرو تور با قیمت مناسب، باز بگذرد.


با مشاوره تلفنی آسانترخرید کنید 91001066-021

بهترین قیمت تور مسافرتی
اگر به دنبال بهترین قیمت تور مسافرتی هستید، مواردی که در پاراگراف قبلی به آن‌ها اشاره کرده‌ایم را در نظر داشته باشید. معمولا بهترین قیمت تور مسافرتی بستگی به مقصد انتخابی شما دارد. تور داخلی نسبت به تورهای خارجی از قیمت مناسب‌ تری برخوردار است. در مورد تورهای خارجی، مقاصد نزدیک کشورمان ایران، مانند ترکیه، گرجستان، دبی و ارمنستان از قیمت مناسب‌ تری نسبت به مقاصد دورتر و اروپایی برخوردارند. به‌ طور کلی بهترین قیمت تور مسافرتی بستگی به زمان سفر و خدمات مورد نظر شما دارد. مسلما اگر در زمان تعطیات یا مناسبت‌های خاص سفر کنید، تور شما قیمت مناسبی نخواهد داشت. هرچه زمان سفرتان را در روزهای عادی و خارج از تعطیلات و فصل سفر تنظیم کنید، با قیمت‌های بهتری رو به رو خواهید شد. بنابراین در این مورد همه چیز بستگی به درخواست و نظر شما دارد. معمولا بهترین قیمت تورهای مسافرتی مربوط به تورهای لحظه آخری و مقاصدی هستند که برای سفر به آن‌ها نیاز به اخذ ویزا ندارید.
در میان تورهای خارجی و تورهای داخلی، برخی از مقاصد از محبوبیت بیشتری میان باقی موارد برخوردارند. این مقاصد محبوب، معمولا در هر فصل از سال توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند. در میان محبوب ترین تور داخلی می‌ توان به تور شهرهای کیش، شهر چابهار، مشهد، قشم، اصفهان، شیراز و تبریز اشاره کرد. این شهرها در هر فصل از سال پذیرای گردشگران هستند. در میان تورهای خارجی، مقاصدی مانند شهرهای توریستی کشور ترکیه، ارمنستان، دبی، گرجستان، تایلند، سریلانکا، بالی، هند، روسیه، فرانسه و ایتالیا، طرفدار بیشتری نسبت به باقی تورها دارند.

بهترین قیمت تور مسافرتی

محبوب‌ ترین تور مسافرتی
در میان تورهای خارجی و تورهای داخلی، برخی از مقاصد از محبوبیت بیشتری میان باقی موارد برخوردارند. این مقاصد محبوب، معمولا در هر فصل از سال توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند. در میان محبوب ترین تور داخلی می‌توان به تور شهرهای کیش، شهر چابهار، مشهد، قشم، اصفهان، شیراز و تبریز اشاره کرد. این شهرها در هر فصل از سال پذیرای گردشگران هستند. در میان تورهای خارجی، مقاصدی مانند شهرهای توریستی کشور ترکیه، ارمنستان، دبی، گرجستان، تایلند، سریلانکا، بالی، هند، روسیه، فرانسه و ایتالیا، طرفدار بیشتری نسبت به باقی تورها دارند.

رزرو تور مسافرتی
امروزه با پیشرفت فضای مجازی و تکنولوژی، روش‌های قدیمی مراجعه حضوری به آژانس‌ های گردشگری تقریبا منسوخ شده و مسافران می‌ توانند با یک تماس تلفنی و ارسال مدارک از طریق ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی، تور مورد نظرشان را رزرو کنند. مسافران می‌توانند با بررسی تورهای ارائه شده توسط آژانس‌های گردشگری روی وبسایت، از قیمت و شرایط این تورها مطلع شده و تور مورد نظرشان را با توجه به سلیقه و علایقشان انتخاب کنند. برای رزرو تور مسافرتی داخلی، تنها ارائه کارت ملی و مشخص کردن تاریخ سفر و هتل مورد نظر کافی است. برای مقصدهای خارجی و کشورهایی که تور آن‌ها نیاز به اخذ ویزا ندارند، ارائه پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار، مشخص کردن تاریخ تور، انتخاب هتل و خدمات کافی است، اما برای رزرو تور کشورهایی که نیاز به اخذ ویزا دارند، علاوه بر ارائه پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار، باید مدارک درخواستی سفارت را نیز به آژانس مورد نظرتان ارائه کنید. این مدارک برای هر مقصد متفاوت هستند و کارشناسان تور، شما را در این مورد راهنمایی خواهند کرد.


رزرو تور مسافرتی


رزرو تور از سایت نگارستان پرواز
آژانس نگارستان پرواز، برای آسان‌ تر کردن پروسه انتخاب و رزرو تور، پکیج‌ های خود را به‌ صورت به روز شده در سایت خود قرار داده تا شما بتوانید تنها با یک کلیک از شرایط، قیمت و نوع خدمات ارائه شده توسط کارگزار اطلاعات کسب کنید و با دید بهتری نسبت به رزرو تورتان از آژانس نگارستان پرواز اقدام کنید. با بررسی انواع تورهای نگارستان پرواز وانتخاب مقصد مورد نظرتان، تمام کارها را به کارشناسان تور این مجموعه بسپارید و با خیال راحت برای سفرتان آماده شوید.

6LfHbT0hAAAAAMhkSJRB1KPtBP6v_WuetiFSXrKf