تور روسیه

تور روسیه

تور روسیه، این کشور پهناور با تاریخ بسیار غنی، یکی از بهترین تورهای گردشگری برای کسانی است که علاقه‌ مند به کنکاش در آثار تاریخی و موزه‌های متنوع هستند. در واقع وقتی با تور روسیه همراه می‌شوید، به دنیایی پا می‌گذارید که ممکن است تاکنون تجربه نکرده باشید. ساختمان‌های غول‌ پیکر، موزه‌های متنوع و دیدنی، خیابان‌های وسیع و معماری شگفت‌انگیز، همه و همه در مقابل چشمان شما قرار می‌ گیرند و سفر را برایتان رویایی می‌ کنند. جالب است بدانید که از سال 2000، گردشگری در روسیه با سرعت شگفت‌ انگیزی توسعه یافته است و اکنون این کشور گردشگران بسیاری را همراه با تورهای متنوع روسیه به سمت خود می‌ کشاند. امروزه این کشور برای گردشگران، به اندازه همسایگان اروپایی‌ اش، امن و جذاب است، اما علیرغم جذابیت آن، بزرگترین کشور روی زمین تا حدودی یک مقصد مخفی برای اکثر گردشگران جهان باقی مانده است. اگر قصد دارید سفری متفاوت را تجربه کنید و برای عملی کردن این تصمیم، تور روسیه را انتخاب کرده‌اید، در ادامه قصد داریم انواع تور روسیه را از تمام زوایا بررسی کنیم و اطلاعات مفیدی را از این کشور زیبا در اختیارتان قرار دهیم.

تور روسیه 1403


با اینکه در سال‌های گذشته، تور روسیه برای اکثر گردشگران ایرانی تقریبا ناشناخته بود، در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از عاشقان سفر قرار گرفته است. تور روسیه در سال 1403 بسیار بیشتر از سال‌های قبل طرفدار جذب کرده و تقریبا یکی از تورهای پرطرفدار اروپایی به‌ شمار می‌آید. مسافرانی که همراه تور روسیه سفر می‌کنند، فرهنگ متنوع و پیچیده قاره اوراسیا، برخی از شگفت‌ انگیزترین شگفتی‌های طبیعی سیاره زمین و بیش از بیست جاذبه که جزو میراث جهانی یونسکو هستند، را مشاهده خواهند کرد. اگر قصد دارید از این کشور پهناور دیدن کنید باید بدانید که از سفرتان چه می‌خواهید، سپس تور روسیه را انتخاب کنید. اگر علاقه‌ مند به آثار تاریخی هستید دو شهر زیبا و تاریخی مسکو و سن پترزبورگ، تمام خواسته‌ های شما از سفر را برآورده خواهند کرد و اگر به دنبال تماشای شفق قطبی، این پدیده ویژه و شگفت‌ انگیز در جهان هستید، باید به شهر مورمانسک سفر کنید. در کل روسیه، یک مقصد شگفت‌انگیز و متنوع است که باعث می‌شود سفری متفاوت را تجربه کنید که تا سال‌ها در خاطرتان باقی بماند.


تور روسیه 1403

چرا باید به روسیه سفر کنیم؟

دلایل زیادی برای سفر با تور روسیه وجود دارد که جدا از سلیقه شخصی می‌ تواند شما را ترغیب به بازدید از این کشور پهناور کند.

فرهنگ: فرهنگ روسیه نه اروپایی و نه آسیایی است، به دلایل جغرافیایی، کشور روسیه یک فرهنگ منحصر به فرد و مجزا از جهان دارد. نوشیدن چای از سماور، تماشای بالرین‌‌ها، خرید صنایع دستی روستایی و شرکت در تورهای فرهنگی روسیه، شما را با فرهنگ این کشور بیشتر آشنا خواهد کرد.

ماجراجویی: اگر دوست دارید به جایی بروید که قبلاً هیچ کس قدم نگذاشته است، تورهای ماجراجویی روسیه برای شما مناسب است. چه رویای فتح مرتفع‌ ترین قله اروپا را داشته باشید، چه به قایق‌ رانی در طولانی‌ ترین رودخانه روسیه علاقه داشته باشید، در تور روسیه می‌ توانید تمام این موارد را تجربه کنید.

مردم: روسیه ملتی فوق العاده متنوع دارد، از قزاق‌ها گرفته تا گله‌ داران گوزن شمالی یاکوت، با شرکت در تورهای قومی روسیه، به روستاهایی سفر می‌کنید که سنت‌های باستانی در آنجا همچنان پابرجاست.

زمستان روسیه: زمستان هیچ کشوری شبیه زمستان در روسیه نیست. سورتمه‌های ترویکا، تماشای مجسمه‌های یخی و اجاره واتروشکا (سورتمه های سنتی روسی) همگی می‌توانند تجربه متفاوتی از تور روسیه را در اختیارتان قرار دهند.

جاهای دیدنی روسیه کدامند؟

در حدود 500 سال پیش، یعنی از زمانی که کشور روسیه به یک ملیت تبدیل شد، فرهنگ آن همیشه از همسایگانش متمایز بوده است. در واقع تاریخ روسیه مسیری کاملاً متفاوت را نسبت به سایر ملل اروپایی در پیش گرفت که نتیجه آن فرهنگ جذابی بود. این تاریخ بیشترین اثر را بر معماری کشور روسیه گذاشته است و شما در سفر با تور روسیه شاهد کلیساهای متفاوت، ساختمان‌های دیدنی و خیابان‌های وسیع خواهید بود.اگر بخواهیم جاهای دیدنی روسیه را نام ببریم، این موارد آنقدر متنوع هستند که ممکن است در یک صفحه گنجانده نشوند. بنابر سلیقه هر شخص، هر کدام از این جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری روسیه، می‌توانند جذابیت بیشتری پیدا کنند، اما به طور کلی، بهترین جاهای دیدنی روسیه، در دو شهر اصلی آن، مسکو و سن پترزبورگ، متمرکز شده‌اند و به‌همین دلیل است که اکثر تورهای روسیه به مقصد این دو شهر دیدنی و زیبا برگزار می‌شوند.البته این بدان معنا نیست که روسیه شهر دیگری برای بازدید ندارد. این کشور هر ساله به دلیل وقوع پدیده شفق قطبی، بسیاری از گردشگران را از سراسر جهان همراه با تور روسیه به سمت خود می‌کشاند، اما دو شهر مسکو وسن پترزبورگ، میان تورهای روسیه، طرفدار بیشتری دارند و اغلب جاهای دیدنی  معروف و شناخته‌ شده روسیه، در این دو شهر قرار دارند.دریاچه بایکال، آلتای، روسین تندرا، سوچی، جزیره کیژی، شهر کازان، گلدن رینگ روسیه، جزیره اولخون و کامچاتکا از جاذبه های گردشگری مهم روسیه هستند که در نقاط مختلف این کشور قرار دارند، اما اگر بخواهیم منحصرا به جاهای دیدنی مسکو و سن پترزبورگ اشاره کنیم باید بگوییم که میدان سرخ، کلیسای باسیل، کرملین مسکو، گام مسکو، گالری تریتیاکوف، تئاتر بولشوی، رودخانه مسکوا، استادیوم کروستووسکی، موزه پوشکین، کلیسای سنت ایزاک، قصر پتروهوف، قلعه پتر و پائول، موزه هرمیتاژ، میدان قصر، خیابان نوسکی، کلیسای الکساندر نوسکی، کلیسای ناجی در خون، رودخانه‌ها و کانال‌ها، کاخ کاترین، گرند ماکت روسیه، باغ تابستانی، تئاتر مارینسکی، الیسیف امپریوم، موزه دولتی روسیه و کاخ یوسوپف از مهم‌ترین جاهای دیدنی روسیه به شمار می‌آیند.اگر تصمیم دارید تور روسیه را برای سفرتان انتخاب کنید، باید برنامه‌ ریزی مناسبی برای بازدید از جاذبه‌ های گردشگری روسیه تنظیم کنید تا موفق به بازدید از مهم‌ ترین و شناخته‌ شده‌ ترین جاهای دیدنی مهم این کشور شوید و بعد از سفر، با شنیدن نام برخی از آن‌ها، افسوس نخورید که چرا زمانی را برای دیدن آن جاذبه اختصاص نداده‌اید.

بهترین زمان برای سفر به روسیه چه فصلی است؟

در این مورد همه چیز بستگی به سلیقه و علایق شما دارد. برخی از افراد عاشق تماشای چهره شهر در برف زمستانی هستند و از آب‌ و‌هوای زمستانی روسیه لذت می‌ برند. گاهی این افراد برای تماشای پدیده شفق قطبی به این کشور سفر می‌ کنند و برای آن‌ها بهترین زمان سفر به روسیه، زمانی است که شفق قطبی پدیدار می‌شود. اگر بخواهیم به طور کلی بهترین زمان سفر با تور روسیه را مشخص کنیم و سلیقه افراد را در نظر نگیریم، باید بگوییم که بهترین زمان برای بازدید از روسیه، بسته به اینکه در کدام بخش از کشور هستید، می‌ تواند متفاوت باشد.به‌ طور کلی روسیه چهار فصل دارد: تابستان از ژوئن تا آگوست، پاییز از سپتامبر تا اکتبر، زمستان از نوامبر تا مارس (طولانی‌ترین فصل روسیه) و بهار از آوریل تا می.تابستان در روسیه: تابستان فصل اوج گردشگر و شاید بتوان گفت یکی از بهترین ماه‌های سفر با تور روسیه محسوب می‌ شود که از ماه می تا اکتبر ادامه دارد. در این ماه‌ها که اغلب از بهترین زمان‌ها برای سفر با تور روسیه در نظر گرفته می‌شوند،  هوا گرمتر از هر زمان دیگری از سال است و گردشگران با خیال راحت می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری روسیه بازدید کنند. با این حال، در اوج تابستان، متوجه خواهید شد که شهرهایی مانند مسکو (پایتخت روسیه)، که در هر زمان از سال شلوغ هستند، با هجوم گردشگران تور روسیه از سرتاسر جهان، بسیار شلوغ‌ تر از پیش خواهند بود. 
زمستان در روسیه: مهر و آبان مرطوب ترین ماه‌های سال در روسیه هستند و پس از آن زمستان سراسر کشور را فرا می‌ گیرد. از آنجایی که دمای زیر صفر برای سفر با تور روسیه و فعالیت توریستی، چندان لذت بخش نیست، توصیه می‌کنیم که از سفر با تور روسیه در این ماه‌ها خودداری کنید. اگر تصمیم به سفر در زمستان دارید، مطمئن شوید که لباس‌های بسیار ضخیم را همراه خود می‌برید.
فصل‌های بهار و پاییز در روسیه: به‌ طور قطع می‌ توان گفت، بهترین زمان برای سفر با تور روسیه، اواخر بهار یا اوایل پاییز است. این فصل‌ها بهترین زمان برای سفر به روسیه هستند، زیرا به شما این فرصت را می‌دهد که از هوای گرم و آفتابی لذت ببرید و در عین‌حال با جمعیت زیاد در نقاط مهم توریستی و صف‌های طولانی برای ورود و لذت بردن از بناهای تاریخی مهم، مواجه نشوید، علاوه بر این، تور روسیه در این ماه‌ها با قیمت‌های بهتری به فروش می‌رسد.
پایان بهار در روسیه: اگر تصمیم دارید در اواخر بهار همراه با تور روسیه سفر کنید، مطمئن شوید که در پایان ماه می در سن پترزبورگ خواهید بود تا پدیده شب‌های سفید را که در اواخر ماه می و روزهای اول ماه ژوئن رخ می‌ دهد، تجربه کنید. در طول این شب‌های دیدنی، شهر سن پترزبورگ واقعاً جادویی است. شما می‌ توانید با مردم محلی که در خیابان‌ها برای پیاده‌ روی آخر شب قدم می‌ زنند ملاقات کنید و مجموعه‌ ای از نمایش‌های موزیکال در فضای باز را تماشا کنید.  پدیده شب‌های سفید روسیه که در پایان بهار اتفاق می‌افتد، این زمان را نیز به بهترین زمان برای سفر با تور روسیه تبدیل می‌ کند.

بهترین زمان برای سفر به روسیه

تور ترکیبی روسیه

شاید تاکنون با بررسی تورهای روسیه در صفحات اینترنتی، با این مورد مواجه شده باشید که تور روسیه اغلب به مقصد دو شهر مهم این کشور، یعنی سن پترزبورگ و مسکو، انجام می‌شوند. در این میان تورهای ترکیبی این دو شهر، از پرطرفدارترین تورها هستند. به‌ دلیل افسانه‌ای بودن هر دو شهر مسکو و سن پترزبورگ، حیف است اگر به روسیه سفر کنید و تنها یکی از این دو شهر را بگردید. در واقع شاید بتوان گفت مسکو وسن پترزبورگ تکمیل کننده سفر شما به روسیه هستند و بازدید از یک شهر در این کشور، سفر کاملی را در اختیارتان قرار نخواهد داد، هرچند ممکن است بنا بر سلیقه افراد این مورد نیز متفاوت باشد و برخی از گردشگران تور روسیه به سفرهای طولانی و شامل جا‌به‌جایی بین شهری، علاقه نداشته باشند و ترجیح دهند طی سفرشان، تنها در یک شهر اقامت داشته باشند و تمام زمان سفرشان را به بازدید از جاهای دیدنی یک شهر روسیه اختصاص دهند. تور ترکیبی روسیه برای دو مقصد مسکو و سن پترزبورگ برگزار می‌ شود. در این تورها، گردشگران می‌ توانند چند شب از شب‌های اقامتشان را در مسکو و چند شب را در شهر زیبای سن پترزبورگ بگذرانند و از جاهای دیدنی هر دو شهر بازدید کنند. معمولا این نوع از تور روسیه، به مدت حداقل 6 شب برگزار می‌ شود و فاصله میان دو شهر مسکو و سن پترزبورگ به‌ صورت زمینی طی می‌شود و طی کردن این مسافت در حدود 4 ساعت و 30 دقیقه زمان می‌برد. مدت زمان سفر با هواپیما از ایران به مسکو در حدود 5 ساعت خواهد بود.

شرایط اخذ ویزای روسیه برای ایرانیان

سفر با تور روسیه برای ما ایرانیان نیازمند اخذ ویزا از سفارت این کشور است که معمولا توسط آژانس برگزار کننده تور روسیه انجام می‌شود و هزینه آن در مبلغ نهایی تور گنجانده شده است. برای اخذ ویزا و سفر با تور روسیه، باید مدارکی را برای ارائه به سفارت آماده کنید و به آژانس گردشگری تحویل دهید. این موارد شامل گزینه‌ های زیر هستند و هرچه کامل‌ تر باشند، ریسک رد شدن ویزای شما کم شده و زمان کمتری برای اخذ ویزا نیاز خواهید داشت:

  • اسکن عکس زمینه سفید متفاوت ازعکس گذرنامه
  • اسکن گذرنامه با 7 ماه اعتبار
  • در موارد خاص بررسی مدارک مسافر از طرف آفیسر یا آژانس انجام می‌شود
  • فرم مشخصات تکمیل شده و تکمیل فرم بر اساس مشخصات فردی
  • بلیط رفت و برگشت
  • بیمه مسافرتی 60 روزه
  • واچر هتل

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، اگر برای سفر به روسیه، تور روسیه را انتخاب کرده باشید، هزینه اخذ ویزا در مبلغ نهایی تورتان محاسبه شده است، اما اگر بخواهید به‌ صورت فردی به این کشور سفر کنید، اخذ ویزای انفرادی روسیه در حدود 125 دلار هزینه دارد که شما می‌ توانید آن را هم به شکل ریالی و هم به شکل دلاری پرداخت کنید و اگر ویزای شما رد یا به اصطلاح ریجکت شود، هزینه به شما باز نمیگردد.

شرایط اخذ ویزای روسیه

اطلاعات مهم در رابطه با تور روسیه

تور روسیه شامل بلیط هواپیما رفت و برگشت، هتل محل اقامت، ویزا، بیمه مسافرتی و ترانسفر فرودگاهی است و برای تور ترکیبی مسکو سن پترزبورگ، ترنسفر بین شهری نیز در نظر گرفته می‌شود که معمولا به‌ صورت زمینی انجام می‌شود. در برخی از موارد یک گشت شهری رایگان نیز در تور روسیه خریداری شده برای گردشگران در نظر گرفته می‌ شود، پس قبل از سفر از آژانسی که تور روسیه را از طریق آن رزرو می‌کنید، در مورد گشت شهری سوال کنید. اخذ ویزای روسیه معمولا بین 8 تا 10 روز کاری زمان می‌ برد، پس به تاریخ سفرتان توجه کنید و احتمال طول کشیدن روند اخذ ویزا را هم در نظر داشته باشید. قبل از سفر با تور روسیه بهتر است چند کلمه روسی بلد باشید تا بتوانید در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنید. در مورد هتل محل اقامتتان به‌ خوبی تحقیق کنید و از ویژگی‌ها، امکانات و موقعیت آن اطلاعات کسب کنید، زیرا هتل یکی از موارد مهم در تور روسیه محسوب می‌شود و کیفیت و موقعیت آن در سفرتان تاثیرگذار خواهد بود.تور روسیه یکی از مقاصد گران‌ قیمت برای گردشگران ایرانی محسوب می‌شود، تفاوت ارز میان پول کشورمان و ارز رایج روسیه، این کشور را به مقصدی گران برای ما ایرانیان تبدیل کرده است. بنابراین مواردی مانند تاکسی و حمل‌ و‌نقل درون شهری با انتخاب یک هتل مناسب و نزدیک به مراکز گردشگری، می‌تواند به مقدار قابل توجهی در کاهش بودجه سفرتان تاثیر داشته باشد. قبل از مراجعه به جاهای دیدنی روسیه، از ساعات کاری و هزینه بازدید آن‌ها مطلع شوید. بهتر است قبل از سفر با تور روسیه، لیستی از جاهای دیدنی مورد نظرتان تهیه و بر اساس آن برنامه‌ ریزی کنید. برای کاهش هزینه‌های خوراک و غذا در تور روسیه، وعده‌های غذاییتان را مدیریت کنید تا مجبور به صرف غذا در مکان‌های گران قیمت نشوید. بهتر است قبل سفر کمی با  فرهنگ روسیه آشنا شوید و از کارهایی که نباید انجام دهید اطلاعات کسب کنید. توجه داشته باشید که متروی روسیه به تنهایی یکی از جاذبه‌های شگفت‌ انگیز این کشور به‌ شمار می‌آید، بهتر است برخی از مسیرها را با مترو طی کنید تا از زیبایی‌های این موزه زیرزمینی نیز بهره‌ مند شوید.

تور لحظه آخری روسیه را چگونه رزرو کنیم؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، برای سفر با تور روسیه، نیازمند اخذ ویزا هستید. در واقع برای اخذ ویزای ورود به کشور روسیه، به مدت زمان 8 تا 10 روز کاری، نیاز خواهید داشت، پس عملا چمدان را بسته و منتظر قیمت تور لحظه آخری و قیمت مناسب ماندن، در مورد تور روسیه، صدق نمی‌ کند. برای رزرو تور روسیه به‌ صورت لحظه آخری باید حداقل 15 روز قبل از سفر، تورهای این کشور را بررسی کرده و از قیمت‌ها مطلع باشید. معمولا در این زمان آژانس‌های برگزار کننده تور روسیه، آفرهای خوبی را برای مسافران در نظر می‌ گیرند تا ظرفیت تورشان را تکمیل کنند. در برخی از فصول کم گردشگر نیز دقیقا همین اتفاق باعث کاهش قیمت تور روسیه شده و به‌ اصلاح امکان رزرو به‌ صورت لحظه آخری برای مسافران مهیا می‌ شود.

بهترین قیمت تور روسیه

عواملی مانند تاریخ سفر، نوع ایرلاین، خدمات درخواستی، نوع هتل و مدت زمان اقامت، در قیمت نهایی تور روسیه تاثیر گذار هستند. اگر به‌ دنبال رزرو تور روسیه با قیمت ارزان هستید، باید از برخی خدمات چشم پوشی کنید یا در فصل کم گردشگر، مانند زمستان به این کشور سفر کنید که آن هم سختی‌های خودش را دارد. اگر ایرلاینتان را یک ایرلاین ایرانی انتخاب کنید، از مدت زمان اقامتتان در روسیه بکاهید و هتل با کیفیت معمولی را برای اقامت انتخاب کنید، از هزینه‌های کلی تورتان می‌ کاهید. به‌ طور کلی قیمت تور روسیه برای کمترین مدت اقامت در ارزان‌ ترین هتل با ارزان‌ ترین پرواز از 40 میلیون تومان آغاز می‌ شود و بسته به تاریخ سفر متغیر خواهد بود.

با مشاوره تلفنی آسانتر خرید کنید 91001066-021

رزرو تور روسیه از نگارستان پرواز

اگر سفر با تور روسیه را برای تعطیلاتتان انتخاب کرده‌اید و می‌ خواهید از امکانات و شرایط و همچنین قیمت تور روسیه در تاریخ مورد نظرتان مطلع شوید، می‌توانید با کارشناسان آژانس نگارستان پرواز تماس گرفته و از آن‌ها راهنمایی بگیرید و البته تمام کارهای سفرتان را به آن‌ها بسپارید. یکی دیگر از راه‌هایی که می‌ توانید با استفاده از آن، از شرایط تور روسیه مطلع شوید، سر زدن به صفحه تور روسیه سایت آژانس نگارستان پرواز است. از این طریق شما می‌توانید بدون تماس با آژانس، تمامی تورهای روسیه را بررسی کرده و تور مورد نظرتان را انتخاب کنید.

6LfHbT0hAAAAAMhkSJRB1KPtBP6v_WuetiFSXrKf