تور داخلی

تور داخلی

   

تور داخلی و یا به اصطلاح تورهای ایرانگردی، انتخاب اول کسانی است که به گشت‌ و‌ گذار در شهرهای زیبای ایران علاقه دارند و به‌ دنبال کشف مقصدهای جدید گردشگری در کشورمان هستند. در این روزها، با توجه به گرانی و همچنین سختی‌های سفر به خارج از کشور برای برخی از افراد، بازار تور داخلی بسیار داغ است و مقصد های گردشگری ایران، چه در تعطیلات، چه در روزهای عادی، میزبان گردشگران تور داخلی هستند. در این مطلب از بلاگ نگارستان پرواز قصد داریم تور داخلی و انواع آن را بررسی کنیم. همراه ما باشید.

تور مسافرتی داخلی

در گذشته تور داخلی تنها به سه یا چهار مقصد مهم و توریستی ختم می‌ شد و انتخاب را محدود می‌ کرد، اما امروزه با توجه به پیشرفت صنعت گردشگری در ایران و توجه به پتانسیل‌ های گردشگری کشورمان، این تورها تنوع بسیار خوبی دارند و دستمان را در انتخاب باز می‌ گذارند.

معمولا تور داخلی برای شهرهای بزرگ و توریستی ایران طرفدار بیشتری دارد، زیرا این نوع تورها انتخابی هستند و مسافر می‌ تواند نوع وسیله سفر، تعداد شب‌های اقامت، هتل محل اقامت و سایر خدمات را بر اساس بودجه‌ اش انتخاب کند و این موردی است که تور داخلی را از تورهای گروهی و ایرانگردی متمایز می‌ کند.

تور داخلی معمولا به مقصد شهرهایی مانند اصفهان، کیش، شیراز، مشهد، قشم، چا بهار و یزد انجام می‌شود هرچند که هر روز مقاصد بیشتری به این لیست اضافه می‌شوند، ولی اکنون این مقصدها برای افراد شناخته‌ شده‌ تر هستند. گاهی تور داخلی به نواحی شمالی کشور نیز انجام می‌شود، این موارد معمولا شامل شهرهای رشت و رامسر است، اما اغلب این تورها در دسته ایرانگردی قرار می‌گیرند و دو یا سه روزه هستند.

توجه داشته باشید که بازار تور داخلی در فصل‌ های پر سفر مانند تابستان و بهار و مخصوصا در زمان تعطیلات عید و تعطیلات رسمی بسیار داغ است و گاهی لازم است از مدت‌ها قبل از تاریخ انتخابی سفرتان، این تورها را رزرو کنید.

تور مسافرتی داخلی

تور داخلی 1403

این روزها شهرهای بیشتری به لیست مقاصد تور داخلی اضافه شده و این دسته از سفرهای داخلی اکنون تنوع خوبی دارند. تور داخلی در سال 1403 نسبت به سال‌های قبل بیشتر مورد توجه است، زیرا در این سال‌ها و مخصوصا بعد از گذشت دوران سیاه پاندمی کرونا، انسان‌ها علاقه عجیبی به سفر پیدا کرده‌اند و سعی دارند از تمام لحظات زندگی به بهترین نحو خاطره بسازند، پس در هر فرصت به‌ دنبال سفر کردن هستند و به دلیل سختی سفرهای خارجی، تور داخلی را ترجیح می‌دهند.

 علاوه‌بر این مورد، مقصدهای گردشگری تور داخلی در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته و خدمات گردشگری در آن‌ها بسیار پیشرفت کرده است، به‌ طوری‌ که در بسیاری از مقاصد پرطرفدار مانند کیش، قشم، مشهد، شیراز و اصفهان، تفریحات جدید، مراکز خرید مدرن، هتل‌های با کیفیت و رستوران‌های متنوع افتتاح شده و هر روز در حال توسعه است.

از تمام این موارد که بگذریم، با توجه به نوسانات ارز و گرانی سفرهای خارجی، بسیاری از افراد تور داخلی را برای تعطیلاتشان انتخاب می‌کنند که هم اقتصادی‌ تر است و هم برنامه‌ ریزی برای بودجه‌ بندی آن بسیار آسان‌ تر خواهد بود. در سال 1403 نیز تور داخلی طرفدار بیشتری نسبت به تورهای خارجی دارد و مخصوصا در نوروز 1403 تقاضا برای رزرو تور داخلی بسیار افزایش خواهد یافت. پس اگر به‌ دنبال تور داخلی برای نوروز 1403 هستید، از الان برای رزرو آن اقدام کنید تا با تکمیل ظرفیت و افزایش قیمت مواجه نشوید.

لیست بهترین تورهای داخلی

هر زمان که بخواهیم در مورد بهترین‌ ها صحبت کنیم باید این نکته را در نظر بگیریم که همه چیز نسبی است و به سلیقه افراد بستگی دارد. در مورد تور داخلی و مقصد انتخابی نیز این مورد صدق می‌کند. برخی از افراد به شهرهای تاریخی علاقه دارند و برای سفرشان معمولا به‌سراغ تور شیراز، اصفهان و یا یزد می‌روند. برخی دیگر نیز به سفرهای تفریحی و طبیعت‌ گردی علاقه دارند و می‌خواهند تعطیلاتشان را در کنار دریا بگذرانند و شهرهایی مانند کیش، قشم و چابهار را انتخاب می‌کنند.

برخی دیگر به‌دنبال مقاصد مذهبی هستند که علاوه‌ بر سفر به نیازهای معنوی خودشان نیز رسیدگی کنند و شهر مشهد را برای سفر انتخاب می‌ کنند، پس نمی‌توان به‌ طور قطعی یک مقصد را برای بهترین تور داخلی انتخاب کرد، اما اگر بخواهیم میان مقصدهای گردشگری ایران، پرطرفدارترین تورهای داخلی را معرفی کنیم، باید بگوییم که سه شهر کیش، مشهد و قشم از پرطرفدارترین تورهای داخلی هستند و معمولا زودتر از مقاصد دیگر تور داخلی، تکمیل ظرفیت می‌شوند.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که اگر مقصد انتخابی شما میان این سه گزینه پرطرفدار است، برای سفرتان از مدت‌ها قبل برنامه‌ ریزی کرده و قبل از اینکه تور داخلی مورد نظرتان تکمیل ظرفیت شود، آن را رزرو کنید.

سفر به کیش با تور داخلی

یکی از مهمترین مقاصد سفر برای تور داخلی، جزیره زیبا و دیدنی کیش است. از گذشته تا اکنون این جزیره منحصر‌ به‌ فرد که در دریای زیبای خلیج فارس واقع شده است، مورد توجه گردشگران تور داخلی بوده و هنوز هم طرفداران خود را راضی نگه داشته است. کیش، نگین دریای خلیج فارس، با انواع تفریحات آبی و هتل‌های متنوع، یکی از بهترین مقاصدی است که می‌ توانید با تور داخلی به آن سفر کنید. سفر به کیش با تور داخلی بسیار آسان است، زیرا این تورها شامل خدماتی هستند که شما در سفرتان به آن‌ها نیاز دارید و اکنون تمام اقدامات لازم، توسط آژانس‌های انجام شده و در قالب تور کیش به شما ارائه می‌شود. تور کیش شامل خدماتی مانند پرواز، هتل و ترانسفر است و گاهی شامل گشت‌های شهری و لیدر هم خواهد بود.

تور داخلی کیش تنوع قیمتی بسیار زیادی دارد و هزینه آن با توجه به کیفیت خدمات، نوع پرواز و شب‌های اقامت، متغیر خواهد بود، اما با توجه به تنوع هتل و پرواز برای این مقصد داخلی محبوب، این تورها برای هر بودجه‌ای مناسب است.

هتل‌های جزیره کیش تنوع بسیار بالایی دارند و بسیاری از آن‌ها سال‌ها است که به مسافران تور داخلی کیش خدمات ارائه می‌دهند. اغلب هتل‌های جزیره در قسمت مرکز شهر و نزدیک به مراکز خرید واقع شده‌اند، اما هتل‌هایی هم هستند که دورتر از این منطقه قرار دارند و با توجه به سهولت رفت‌وآمد در جزیره، این مورد مشکل چندانی ایجاد نخواهد کرد.

هتل‌های دورتر از مرکز شهر معمولا هتل‌های ساحلی هستند و برای دوری از شلوغی و استراحت بسیار مناسب‌ خواهند بود. هتل‌های مرکز شهر دسترسی خوبی به مراکز خرید، مراکز تفریحی و گردشگری دارند و معمولا انتخاب اغلب مسافران تور داخلی کیش این دسته از هتل‌ها هستند.

پروازهای تور داخلی کیش، از مبدا شهرهایی مانند تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز و بندرعباس انجام می‌شود و نوع پرواز و ساعت آن در هزینه‌های تور داخلی کیش تاثیرگذار خواهد بود. تعداد شب‌های اقامت در تور داخلی کیش، بستگی به انتخاب مسافران دارد ولی معمولا تور کیش از سه شب اقامت شروع شده و تا پنج شب اقامت قابل رزرو است.

قیمت تور داخلی کیش با محاسبه سه شب اقامت از چهار میلیون و پانصد هزار تومان آغاز شده و با توجه به کیفیت خدمات، هتل انتخابی و تعداد شب‌های اقامت تا سی و پنج میلیون تومان قیمت‌ گذاری می‌شود.

سفر به کیش با تور داخلی

سفر به مشهد با تور داخلی

مشهد از گذشته‌های دور تاکنون، یکی از پرطرفدارترین و البته محبوب‌ ترین مقاصد تور داخلی به‌ شمار می‌آید. این شهر مذهبی و دیدنی، یکی از بهترین مقاصدی است که می‌توانید هر چیزی را در آن بیابید و سفری خاطره‌ انگیز را رقم بزنید. شهر مشهد مملو از هتل‌ های متنوع و جذاب، مراکز خرید بی‌ نظیر، رستوران‌ها و کافه‌های گوناگون و البته مراکز زیارتی است که می‌تواند تعطیلاتتان را به بهترین خاطره تبدیل کند.

اکنون می‌توان گفت که شهر مشهد یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تور داخلی است. هتل‌های مشهد طیف وسیعی از هتل‌های معمولی و هتل‌های لوکس را دربر می‌ گیرند و دست مسافران با هر بودجه‌ ای را باز می‌گذارند. اغلب هتل‌های مشهد در نزدیکی مراکز مهم مانند حرم امام رضا (ع) قرار دارند تا دسترسی خوبی را برای مسافران ایجاد کنند.

نوع پرواز تور داخلی، تاریخ سفر، نوع هتل و تعداد شب‌های اقامت از عوامل تاثیر گذار در قیمت تور داخلی مشهد هستند. به‌ طور کلی تورهای مشهد از حداقل 2 شب اقامت شروع شده و تا پنج شب اقامت نیز موجود هستند. با توجه به اینکه معمولا قیمت تور داخلی بستگی به تاریخ سفر نیز دارد، نمی‌ توان رقم ثابتی را برای تور مشهد عنوان کرد اما ارزان‌ترین تور از حداقل سه میلیون و پانصد هزار تومان آغاز و گرانترین تور مشهد، تا بیست و پنج میلیون تومان ارزش‌گذاری می‌ شود.

سفر به مشهد با تور داخلی

سفر به قشم با تور داخلی

یکی از مواردی که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از گردشگران تور داخلی قرار گرفته است، شهر قشم و جزیره‌های اطرافش است. تور داخلی به مقصد قشم از آن دسته تورهایی است که تمام آن‌چیزی که مسافر از سفر انتظار دارد را برآورده می‌کند.

تفریحات آبی، مراکز خرید متنوع، رستوران‌های محلی و جاذبه‌ های گردشگری خاص، این شهر را به یکی از مهمترین مقاصد برای تور داخلی تبدیل کرده است. هتل‌های قشم بسیار متنوع هستند و اغلب آن‌ها در قسمت مرکزی شهر و نزدیک به مراکز خرید و گردشگری قرار دارند. انواع تفریحات آبی مانند غواصی در سواحل تفریحی در دسترس است و نزدیک بودن قشم به دو جزیره گردشگری هرمز و هنگام، باعث شده است که اغلب گردشگرانی که به این مقصد پرطرفدار تور داخلی سفر می‌کنند، از آن‌ها بازدید کرده یا گاهی چند شب را در این جزایر دیدنی اقامت کنند.

با توجه به تمام این موارد، تور قشم از آن دسته تورهایی است که تنوع بسیاری دارد و شما می‌توانید به دو نوع زمینی و هوایی آن را تجربه کنید. در سفرهای هوایی مدت اقامت در تور داخلی قشم از حداقل 3 شب شروع شده و تا 5 شب ادامه دارد.

نوع پرواز، تاریخ سفر، مدت اقامت، نوع هتل و خدمات در قیمت تور داخلی قشم تاثیر گذار هستند. به‌ طور کلی قیمت تورهای قشم با کم‌ ترین امکانات و کم‌ ترین شب‌های اقامت، از هفت میلیون تومان شروع شده و تا بیست و پنج میلیون تومان ارزش‌ گذاری می‌ شود.

تور تفریحی داخلی

برخی از مقصدهای تورهای داخلی برای افرادی که به‌ دنبال تفریح هستند، جاذبه بیشتری دارند. شهرهایی مانند کیش و قشم به‌ دلیل موقعیت و نزدیکی به دریا از مقاصد تفریحی در دسته تور داخلی محسوب می‌شوند. با توجه به اینکه در قشم و کیش انواع تفریحات آبی و غیرآبی موجود است، این دو مقصد برای کسانی که به تفریحات و گذراندن تعطیلاتشان در کنار دریا علاقه دارند بسیار مناسب است و تمام انتظاراتشان از سفر را برآورده خواهد کرد.

 البته این بدان معنا نیست که در سایر مقصدهای تور داخلی تفریح وجود ندارد. در شهرهایی مانند مشهد، علاوه‌ بر وجود مراکز مذهبی، مراکز تفریحی زیادی وجود دارد که هر روز در حال گسترش است.

راهنمای خرید تور داخلی

با پیشرفت صنعت گردشگری در فضای مجازی، امروزه نیاز با مراجعه حضوری به دفاتر آژانس‌های گردشگری ندارید و با یک جستجوی ساده می‌توانید انواع تور داخلی از نظر قیمت و همچنین شهر مورد نظرتان را بیابید و یا با تماس با کارشناسان نگارستان پرواز از راهنمایی آن‌ها در زمینه خرید تور بهره‌ مند شوید.

به‌ طور کلی برای خرید تور داخلی تنها لازم است که تاریخ سفرتان و مدت اقامتتان را بدانید و بر اساس آن جستجو کنید. تنوع تورهای داخلی به‌ قدری زیاد است که شما با هر بودجه قادر به رزرو تور داخلی خواهید بود. نکته مهم در خرید تور داخلی زمان‌ بندی و بررسی مواردی مانند هتل مورد نظر، تاریخ سفر و خدمات درخواستی است. در زمان تعطیلات، مانند تعطیلات نوروز که تقاضای سفر افزایش می‌یابد، هرچه تور مورد نظرتان را زودتر رزرو کنید، از قیمت مناسب‌ تری بهره‌ مند خواهید شد و با مشکلاتی مانند تکمیل ظرفیت تور مواجه نخواهید شد.

مزایای سفر با تور داخلی

سفر داخلی، از جمله سفرهایی است که می‌ توان آن را به‌ صورت شخصی و بدون استفاده از تور انجام داد، اما استفاده از تور داخلی برای سفر، خیالتان را بابت مشکلات احتمالی مانند، تکمیل ظرفیت پروازها، هتل و مسائل اینچنینی راحت می‌کند. علاوه‌ بر این موارد، سفر با تور داخلی، برخی از هزینه‌های اضافی که در سفر شخصی بر مسافر تحمیل می‌ شود را کاهش می‌ دهد و سفری بدون مشکل و کم ریسک را برایتان به ارمغان می‎‌آورد.

همچنین شما می‌توانید با استفاده از تور داخلی از مدت‌ها قبل سفر خود را برنامه‌ ریزی کنید، از محل اقامتتان مطمئن شوید و پروازتان را به‌ طور قطعی برای تاریخ مورد نظرتان رزرو کنید، تا در مواقعی که هتل یا بلیط با افزایش قیمت رو‌به‌ رو می‌شود، شانس سفر را از دست ندهید. با استفاده از امکاناتی از قبیل لیدر، شما می‌ توانید بسیاری از جاهای دیدنی مقصد مورد نظرتان را بازدید کنید، همچنین برخی از تورها خدمات گشت شهری را در اختیارتان می‌گذارند و گاهی برنامه‌ های ویژه‌ ای را برایتان فراهم می‌ کنند.

بهترین زمان خرید یا رزرو تور داخلی

برای رزرو تور داخلی زمان مهمترین عامل محسوب می‌شود. اگر قصد دارید برای فصول پرسفر یا تعطیلات، تور داخلی را رزرو کنید، باید زود تر از تاریخ سفرتان این کار را انجام دهید، زیرا با توجه به افزایش تقاضا، رفته رفته قیمت هتل و پرواز افزایش یافته در نتیجه تور مورد نظرتان گران‌ تر خواهد شد، همچنین احتمال تکمیل ظرفیت در این ایام بسیار بالا است.

پس اگر در این فصول و ایام قصد خرید یا رزرو تور داخلی را داشتید از یک ماه قبل این کار را انجام دهید، اما اگر زمان سفرتان در فصول کم سفر و یا اواسط هفته است، می‌توانید کمی بیشتر صبر کنید، زیرا در این شرایط برخی از تورهای برگزار شده توسط آژانس‌های گردشگری شامل تخفیف شده و شما می‌ توانید از گزینه تور لحظه آخری استفاده کنید.

تور داخلی لحظه آخری نگارستان پرواز

آژانس نگارستان سفر، به‌ عنوان برگزار کننده تور داخلی، با سال‌ها تجربه در این زمینه، انواع تور داخلی از جمله تور مشهد، تور کیش و تور قشم را به مسافران ارائه می‌ دهد. برای اطلاع از نرخ و همچنین شرایط این تورها کافی است سری به صفحه تور داخلی نگارستان پرواز بزنید و از قیمت و خدمات تمامی تورهای لحظه آخری این آژانس گردشگری مطلع شوید یا با کارشناسان آن تماس گرفته و در مورد تورهای لحظه آخری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تور داخلی ارزان

با اینکه قیمت تور داخلی به عوامل بسیاری بستگی دارد، اما نسبت به سفر خارج از کشور بسیار با صرفه است. برای اینکه بتوانید تور داخلی را ارزان‌ تر رزرو کنید باید شرایط را بسنجید. تورهای داخلی در اواسط هفته و روزهای عادی با قیمت مناسب‌ تری عرضه می‌شوند، همچنین سفر به شهرهای سردسیری در زمستان و شهرهای گرمسیری در تابستان بسیار ارزان‌ تر از فصول دیگر خواهد بود.

قیمت تور داخلی

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، قیمت تور داخلی به عوامل بسیاری بستگی دارد که یکی از مهمترین آن‌ها تاریخ سفر است، بنابراین نمی‌ توان عدد ثابتی را برای آن در نظر گرفت. برای اطلاع از نرخ تورها باید تاریخ سفرتان را مشخص کنید، همچنین از تعداد شب‌های اقامت، هتل و خدمات مورد نظرتان مطلع باشید و بر اساس آن‌ها قیمت تور داخلی را بررسی کنید. تورهای داخلی بسیار متنوع هستند و شما می‌توانید با حداقل سه میلیون تومان یک تور داخلی را در ایام عادی رزرو کنید.

سوالات متداول
آژانس نگارستان سفر، به‌ عنوان برگزار کننده تور داخلی، با سال‌ها تجربه در این زمینه، انواع تور داخلی از جمله تور مشهد،  تور کیش و تور قشم را به مسافران ارائه می‌ دهد.

تورهای داخلی در اواسط هفته و روزهای عادی با قیمت مناسب‌ تری عرضه می‌شوند، همچنین سفر به شهرهای سردسیری در زمستان و شهرهای گرمسیری در تابستان بسیار ارزان‌تر از فصول دیگر خواهد بود.

برای رزرو تور داخلی زمان مهمترین عامل محسوب می‌شود. اگر قصد دارید برای فصول پرسفر یا تعطیلات، تور داخلی را رزرو کنید، باید زودتر از تاریخ سفرتان این کار را انجام دهید، زیرا با توجه به افزایش تقاضا، رفته رفته قیمت هتل و پرواز افزایش یافته در نتیجه تور مورد نظرتان گران‌ تر خواهد شد، همچنین احتمال تکمیل ظرفیت در این ایام بسیار بالا است.
6LfHbT0hAAAAAMhkSJRB1KPtBP6v_WuetiFSXrKf