ارمنستان

همه تورها

ارمنستان

تور ارمنستان + بهترین قیمت | تور لحظه آخری نگارستان پرواز

آشنایی با کشور ارمنستان

یکی از کشور های زیبا و کوهستانی که در همسایگی ایران قرار دارد و هم مرز ایران می باشد ارمنستان است. ارمنستان بخش به جای مانده از تاریخ مردم ارامنه در فلات ارمنستان است. در ابتدا نام ارمنستان از نام پایه گذار این قوم یعنی هایک گرفته شده بود اما بعد از تسلط ایران بر این کشور پسوند ستان را به آن اضافه کردند و به مرور زمان نام آن به ارمنستان تغییر یافت.

 بعد از ایران شوروی به ارمنستان تسلط پیدا کرد و این کشور در سال ۱۹۹۱ به استقلال رسید و کشوری مستقل شد که امروزه آن را جمهوری ارمنستان می نامند.ارمنستان پل ارتباطی بین ایران و اروپا می باشد و بین دریای سیاه و دریای خزر قرار گرفته است. همسایه شمالی این کشور گرجستان و از شرق آذربایجان و از غرب ترکیه و در جنوب ایران و نخجوان می باشند. این کشور در بخش شمال فلات معروف ارمنستان قرار گرفته است و قدمتی بیشتر از ۳ هزار سال دارد و ارمنستان بخشی از فلات اصلی و بزرگ ارمنستان را تشکیل می دهد.

 به طور کلی می‌توان گفت که که این کشور ، کشوری کوهستانی است و آب و هوایی معتدل و تقریباً پربارانی دارد وسعت آن حدود 29743کیلومتر مربع می باشد و جمعیتی بالغ بر 3018854 میلیون نفر دارد
دین کشور ارمنستان مسیحیت می باشد و یکی از اولین کشورهایی است که در قرن چهاردهم دین مسیحیت را پذیرفت به همین دلیل کلیسا های بسیار زیادی در این کشور دیده می شود. زبان اصلی مردم ارمنستان ارمنی میباشد و فرهنگ آنها مربوط به مردم بومی ارمنستان. البته که زبان ارمنی به دو دسته تقسیم می شود ارمنی شرقی و ارمنی غربی که تفاوت آنها در تلفظ آنها است و در نهایت زبان ارمنی شرقی به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته می شود و بعد از آن زبان روسی زبان دوم آن ها می باشد.


مردم ارمنستان بسیار مهربان و دست و دلباز هستند و بسیار خوش رو می باشند و از مهمانان خود به خوبی پذیرایی می‌کنند. فرهنگ این کشور بسیار غنی می باشد البته مردمانی که به این کشورها مهاجرت کرده‌اند از کشورهای اروپایی و روسی میباشند. بعد از استقلال ارمنستان و جدا شدن این کشور از روسیه مردم بیشتر به کشاورزی پناه بردند و این صنعت را در کشورشان توسعه دادند. واحد اصلی پول کشور ارمنستان درام میباشد که از کلمه عربی درهم هم گرفته شده است.


کشور ارمنستان ۱۱ استان دارد و مردم در این استان‌ها بیشتر به شغل کشاورزی می پردازند البته دامپروری ، ماهیگیری و شکلات سازی نیز از مشاغلی است که در این کشور رایج می باشد. یکی از مهمترین و بزرگترین و زیباترین شهرهای ارمنستان ایروان است که پایتخت این کشور هم محسوب می شود. شهرهای دیگری که می توان نام برد دیلیجان ،کوتایک ، تاووش ، ارارات گیومری میباشد.


کشور ارمنستان جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و منحصر به فردی دارد و می‌توان به یک از شهرهای زیبای این کشور به نام دیلیجان اشاره کرد دلیجان به قدری زیبا سرسبز و سرزنده است که به اصطلاح به آن سوئیس کوچک هم می گویند البته پایتخت این کشور ، ایروان هم دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی و طبیعی بسیار زیادی می باشد و هر ساله گردشگران بسیار زیادی از این جاذبه های زیبا دیدن می کنند یکی از جاهای جذاب و دیدنی ارمنستان روستای گوریس میباشد که قدمت بسیار زیادی دارد و معماری آن آلمانی می باشد که هر بیننده ای را به سوی خود جذب میکند.

آب و هوا ارمنستان


ارمنستان کشور کوهستانی است و به دلیل بارش بسیار زیادی که دارد طبیعت سبز و زیبا دارد این کشور در تابستان دمایش بین ۱۸ تا ۲۲ درجه است و در زمستان دمای آن حدود ۱۲ درجه است و فصل های گرم آن بسیار لذت بخش و دلنشین است و آب و هوایی کوهستانی دارد.

راه های سفر به ارمنستان

از دو راه می توان به کشور ارمنستان سفر کرد ، راه هوایی و راه زمینی. البته اگر بخواهیم در فرصت بسیار کوتاهی یا در مدت زمان کمتری به این کشور سرسبز برویم می توانیم سفر هوایی را انتخاب کنیم. فرودگاه بین المللی ارمنستان که در ایروان واقع شده است راهی است که خیلی راحت می توان با یک پرواز کوتاه خود را به این کشور سرسبز رساند. البته اگر می خواهید از رانندگی لذت ببرید و از تمام مناظر زیبا و کوهستانی استفاده نمایید می توانید از راه زمینی خود را به ارمنستان برسانید. قابل ذکر است که اختلاف ساعت ارمنستان با ایران فقط نیم ساعت می باشد.

سوالات متداول
هزینه تور ارمنستان به عوامل مختلفی مانند نوع تور (زمینی یا هوایی)، زمان سفر، هتل، خدمات تور و... بستگی دارد و از حدود 4 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان متغیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت تور ارمنستان می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
بله، برای سفر به ارمنستان به عنوان ایرانی به ویزا نیاز دارید.
برای سفر ارزان به ارمنستان، تورهای لحظه آخری، فصل کم سفر، هاستل و اقامتگاه بوم‌گردی، و خدمات تور ارزان را انتخاب کنید.
6LfHbT0hAAAAAMhkSJRB1KPtBP6v_WuetiFSXrKf