تور روسیه

تور روسیه

تور روسیه + بهترین قیمت | تور لحظه آخری نگارستان پرواز

آشنایی با کشور روسیه

کشور روسیه از نظر وسعت بزرگترین کشور دنیا محسوب می شود. این کشور از نظر سیاسی و اقتصادی یکی از مهمترین کشورهای جهان به حساب می آید و بعد از ایالات متحده آمریکا قدرتمند ترین کشور دنیا از نظر تسلیحات نظامی و جنگی است.

 روسیه در شمال اوراسیا قرار گرفته است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی ، دریای خزر ، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد و با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد. جالب است بدانید کشور کانادا که به عنوان دومین کشور وسیع دنیا شناخته شده تنها مساحتش در حدود ۵۸ درصد مساحت روسیه می باشد و روسیه تقریبا دوبرابر مساحت کانادا است. اگر بخواهیم از نقطه شمالی به نقطه جنوبی کشور روسیه سفر کنیم حدود ۹ ساعت اختلاف زمانی وجود دارد.

تاریخچه روسیه

 روسیه تا قبل از قرن هجدهم حکومت بسیار معمولی در اروپا بود و وسعت آن چندان زیاد هم نبود اما بعد از قرن هجدهم میلادی و با به روی کار آمدن تزار پتر و اصلاحاتی که انجام داد روسیه را تبدیل به وسیع ترین و نیرومندترین کشور جهان تبدیل کرد. در سال ۱۹۱۷ در این کشور انقلاب کمونیستی صورت گرفت و نام این کشور به اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی تبدیل شد و شوروی بزرگترین و مهمترین جمهوری در اتحاد جماهیر شوروی محسوب می شد.

در سال ۱۹۹۱ میلادی پس از جنگ سرد و طولانی با غرب شوروی از هم پاشیده شد و روسیه به جای آن قرار گرفت ایوان چهارم معروف به ایوان مخوف اولین حاکم مسکو بود که خود را تزار نامید و در قرن هفدهم رومانف حکومت را به دست گرفت و سیصد سال در این کشور حکومت کردند. معروف ترین پادشاهان شوروی یا روسیه پتر کبیر یا کاترین کبیر بودند که اصلاحات بسیار زیادی را در این کشور انجام دادند و سپس پس از مدتی پادشاهان روسیه نسبت به مشکلات مردم بی تفاوت شدند و آرام آرام نارضایتی های مردم بیشتر شد و واقعه دوشنبه خونین در سال ۱۹۰۵ باعث شکست این کشور شد و حکومت پادشاهی در آن پایان یافت .

دانستنی هایی که قبل از سفر به روسیه باید بدانید

  • جمعیت روسیه ۱۴۴ میلیون و ۴۶۳ هزار نفر می باشد که از نظر جمعیت نهمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می‌شود و اقلیت‌های بسیار زیاد و مختلفی در این کشور زندگی می کنند.
  • مساحت این کشور به ۱۷ میلیون و ۷۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع میرسد
  • قوم های بسیار زیادی درروسیه زندگی می‌کنند مانندتاتارها چچن اوکراینی و آذربایجانی تاتارها تقریباً چهار درصد جمعیت روسیه را به خود اختصاص داده اند و بیشترین جمعیت روسیه در غرب کشور سکونت دارند که بخش اروپایی محسوب می شود
  • پایتخت روسیه مسکو می باشد
  • پول رایج در این کشور روبل است
  • زبان های رایج در روسیه اوکراینی ، ترکی و خانواده زبان های قفقازی میباشد
  • از آنجا که روسیه کشور فرهنگی و پهناوری است می‌توانید در این کشور فرهنگ و سنت های متفاوتی را تجربه کنید
  • روسیه دارای منابع معدنی بسیار زیادی است و در زمینه تجهیزات نظامی یکی از پیشرفته ترین کشورها می باشد و در زمینه تولید نفت و گاز خودکفا است و درآمد بسیار زیادی از طریق صادرات نفت و گاز دارد و جزو ۸ اقتصاد برتر دنیا به حساب می آید
  • روسیه در بخش های صادراتی در زمینه مربوط به ماهی ها به خصوص خاویار بسیار فعالیت دارد و بخش کشاورزی روسیه نسبت به کشورهای دیگر بسیار ضعیف است به دلیل سرد بودن آب و هوا قسمت بزرگی از آن خالی از جمعیت است و در این منطقه کشاورزی رونق ندارد.
  • رئیس جمهور روسیه پوتین میباشد و نوع حکومت آن آزادی‌خواهی است اما در حال حاضر بر اثر جنگ هایی که با که با همسایه های خود مانند گرجستان و اوکراین دارد روابط سیاسی این کشور با کشورهای قدرتمند غربی بسیار به مشکل برخورده است.

جغرافیای روسیه

روسیه بزرگترین و پهناورترین کشور جهان است و با چهارده کشور آسیایی و اروپایی هم مرز است در جنوب با کشور های کره شمالی ، چین ، مغولستان و قزاقستان هم مرز است و در جنوب باختر یا قفقاز با جمهوری آذربایجان و گرجستان و در باختر اروپا با اوکراین ، بلاروس ، لتونی ، استونی ، فنلاند ، نروژ هم مرز است. همچنین روسیه با بعضی از کشور ها مرز دریایی هم دارد و با دریای برینگ ، دریای ژاپن ، دریای کاسپین و دریای سیاه و دریای بالتیک ارتباط دریای دارد. کشور روسیه به دلیل وسعت بسیار زیادی که دارد دارای تنوع آب و هوای بسیاری است در منطقه شمال این کشور هوا به شدت سرد است به طوری که خاک زمین هم یخ می زند و قابل کشاورزی نمی باشد اما قسمت هایی در جنوب این کشور همیشه سرسبز است و زمستان های طولانی و بسیار سردی دارد و تابستان های بسیار کوتاه و گرم و خشک دارد و همچنین منطقه مرکزی روسیه آب و هوای اروپایی دارد.

شهر های مهم روسیه

شهر سوچی

یکی از شهرهای غربی روسیه می باشد که آب و هوای معتدل و نیمه گرمسیری دارد و هر ساله تعداد زیادی توریست به آن سفر می کنند میزان رطوبت در این شهر بسیار بالا است به همین دلیل پارک ها و مراکز تفریحی و گردشی بسیاری برای گردشگران مهیا است
شهر پسکوف
این شهر که یکی از شهرهای سرد است که در شمال غربی کشور روسیه واقع شده و شهری تاریخی و باستانی است که شهرت آن به دلیل کلیسا های زیبا و معماری آن ها می باشد تاریخ قرون وسطا را می‌توان در جاذبه های دیدنی این شهر به زیبایی تماشا کرد.

شهر پرم

یکی از شهرهای شرقی روسیه است که در نزدیکی کوه های خراسان قرار دارد و این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی است و هر ساله طبیعت زیبا و منحصر به فرد این شهر توریست های زیادی را به سمت خود میکشاند. آثار تاریخی و قدیمی بسیاری در این شهر وجود دارد که به قرون وسطا باز می گردد. این شهر یکی از پر بازدید ترین شهرهای روسیه می باشد و همچنین آب و هوای این شهر معتدل است و مراکز علمی بسیاری در این شهر قرار دارد.

شهر امسک

این شهر یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور روسیه می باشد و مرکز استان امسک است که در جنوب روسیه قرار دارد و مساحت آن حدود ۵۷۳کیلومتر مربع است. این شهر یکی از جاذبه های توریستی روسیه در فصل زمستان است و مرکز بزرگ حمل و نقل در سیبری می باشد  به همین دلیل اهمیت زیادی در اقتصاد کشور روسیه دارد. این شهر قطب صنعتی روسیه نام دارد و صنایع مهمی مانند برق ، صنایع ، تولید مواد غذایی ، صنایع چاپ ، صنایع شیمیایی و صنایع پتروشیمی و هوافضا در این شهر قرار گرفته است و هر ساله تعداد بسیار زیادی از توریست‌ها و گردشگران از سراسر دنیا و به این شهر سفر می کنند.


شهر سوزدال


یکی از شهرهای کوچک و زیبای روسیه سوزدال است و قسمت های حلقه طلایی روسیه را تشکیل داده است. تعداد کلیساها و طبیعت باشکوه و چمنزار های این شهر از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار است و شهر سوزدال مورد توجه بسیاری از گردشگران می باشد و طبیعت گردی در آن بسیار لذت بخش و مناسب می باشد.

شهر سورتاوالا

این شهر در نزدیکی مرز روسیه با فنلاند قرار دارد و همچنین دریا چه لادوگا در نزدیکی این شهر قرار دارد و یکی از جاذبه های زیبا و گردشگری روسیه به حساب می آید. طبیعت این شهر بسیار منحصر به فرد است.

پایتخت کشور روسیه ، مسکو

مسکو پایتخت کشور روسیه می باشد و بزرگترین شهر اروپا و پرجمعیت ترین شهر روسیه می باشد که جمعیتی حدود ۱۴ میلیون نفر دارد. این شهر یکی از زیباترین شهر های لوکس و زیبا در قاره اروپا و یکی از گرانترین شهر ها به شمار می‌رود. از نظر جمعیت مسکو در رتبه یازدهم پرجمعیت ترین شهر های جهان قرار دارد و مهم ترین شهر قاره اروپا به حساب می آید. شهر مسکو شهری چهار فصل است اما آب و هوای آن در زمستان سرد و برفی است و معمولا زمستان های طولانی دارد و تابستان ها بسیار کوتاه دارد با آب و هوای معتدل. در طول تاریخ شهر مسکو مورد حمله بیگانگان زیادی قرار گرفته است و در سال ۱۲۳۸ مغول ها این کشور را ویران و نابود کردند ولی مجدداً آن را بازسازی کردند.

سن پترزبورگ

روسیه دارای شهرهای بزرگ و بسیاری می باشد و مهمترین آنها مسکو و سن پترزبورگ است که بعد از مسکو مهمترین و بزرگترین شهر روسیه سن پترزبورگ میباشد و حدود ۵ میلیون نفر جمعیت دارد. مساحت این شهر حدود ۱۴۳۱ کیلومتر مربع است. سن پترزبورگ در کناره های رود نوا و در کناره دریای بالتیک قرار دارد. این شهر در سال ۱۷۰۳ به دستور پتر کبیر ساخته شد و تا سال ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود این شهر به عنوان نماد کشور روسیه در میان مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است.

شهر کازان


شهر کازان یا قازان پایتخت جمهوری تاتارستان است و یکی از مهمترین شهرهای روسیه به حساب می‌آید. جمعیت این شهر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می باشد و در بین دو رودخانه ولگا و قازائکا قرار دارد. در سال ۲۰۰۵ کرملین قازان از میراث جهانی در کازان دریونسکو ثبت ملی شد و یکی از شهرهای مهم در مرز اروپا و آسیا می باشد که از نظر بازرگانی و فرهنگی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. مردم شهر کازان با دو نژاد روس و تاتار در این شهر زندگی میکنند البته بیشتر مردم روس میباشند و کمی از اهالی هم اوکراینی و آذربایجانی هستند.

اطلاعات مهم کشور روسیه

در روسیه اکثر خانواده ها در آپارتمان های بسیار کوچک زندگی می کنند و گاهی دو یا سه نفر به صورت گروهی با هم زندگی می کنند. خانواده های روس به دلیل کارهای بسیار زیاد خانمها که در خارج از خانه انجام می دهند اکثراً دارای یک بچه می باشند.

روس ها به کشور خود بسیار افتخار می کنند و به فرهنگ و آداب و رسوم خود بسیار مغرور هستند.جالب است بدانید زبان روسی بعد از انگلیسی ، چینی ، اسپانیایی و عربی پنجمین زبان دنیا محسوب می شود و زبان اصلی ۱۱۷ میلیون نفر و زبان دوم ۱۱۳ میلیون نفر در دنیا شناخته شده است. کشورهایی مانند قزاقستان اوکراین و بلاروس به زبان روسی صحبت می کنند و زبان روسی جزو شش زبان رسمی در بین کشورها می باشد. دین در کشور روسیه مسیحیت ارتدوکس است و بعد از آن دین رسمی این کشور اسلام می باشد. وسعت و بزرگی کشور روسیه باعث شده است که زمان در این کشور متغیر باشد و فاصله زمانی مسکو با تهران نیم ساعت است یعنی روسیه نیم ساعت از ایران عقب تر است.

جاذبه های گردشگری

شهرهای روسیه مانند کازان ، مسکو و سن پترزبورگ دارای جاذبه های بسیار زیادی هستند. مانند کاخ کرملین در مسکو ، مسجد قل شریف در کازان ،کلیسای اسحاق در سن پترزبورگ ، تپه وارابیف ، غار اوردا ،.قلعه اشیانهپرستو ، ولاگدا ، کوه های آتشفشانی کامچاتکا ، موزه مجسمه های زیر آب ، قلعه سنت مایکل ، موزه هنرهای زیبا ، دریاچه بایکال ، متروی مسکو ، شبهای سفید سن پترزبورگ ، موزه آرمیتاژ ، کاخ کاترین ، موزه هنرهای زیبای بولشوی ، قلعه پتر و پاول و موزه روسیه نمونه های زیبایی از مراکز دیدنی و گردشگری و جاذبه های دیدنی روسیه می باشند و همچنین دره آب افشان ها در کوههای کامچتکا قرار دارد و به دلیل ارزش تاریخی و ملی در یونسکو به ثبت رسیده است و اثر تاریخی مادر میهن ارتفاعی ۸۵ متری دارد و مجسمه یک زن زیبا را نمایش می دهد که برای بزرگداشت کشته شدگان در جنگ جهانی دوم ساخته شد و نمادی از تاریخ و گذشته روسیه محسوب میشود.
کاخ پترهوف یکی از مکان های زیبا در روسیه است. این ساختمان زیبا و سلطنتی در دوره قرن کیف دهم ساخته شده است و در نزدیک شهر سن پترزبورگ قرار دارد و یکی از بلندترین نقاط اروپا به حساب می آیدو همچنین یکی دیگر از جاذبه های زیبا روسیه کوهستان آلبروس است که این کوه ها بهترین مکان برای تفریحات و ورزشهای برفی و زمستانی می باشد.

6LfHbT0hAAAAAMhkSJRB1KPtBP6v_WuetiFSXrKf